Процесом плавлення називають перетворення речовини з твердої форми в рідку. У випадках, коли речовина при нагріванні стає нестійким, вимірюють температуру не плавлення, а розкладання.
Оскільки науково-дослідні та виробничі процеси вимагають визначення точки плавлення речовин з найрізноманітнішими фізичними властивостями (твердих, порошкоподібних, аморфних), було розроблено кілька методів вимірювання температури плавлення. Для твердих і порошкоподібних субстанцій застосовуються капілярний метод і метод миттєвого плавлення. Для аморфних речовин, температура плавлення яких нижче 100 °С (парафін, віск, вазелін, жири, смоли і т.п.), використовуються відкритий капілярний метод і метод каплепадения.
Вимірювання температури плавлення капілярним методом здійснюється за допомогою декількох різновидів приладів, оснащених закритим з одного або обох кінців скляним капіляром. При використанні відкритого капілярного методу, відповідно, застосовуються прилади з капілярами, відкритими з обох кінців. Точка плавлення визначається, коли остання порція міститься в капілярі речовини перейде з твердої форми в рідку. Ці два методи є найбільш поширеними. Для кожного методу можна купити капіляри відповідного типу. Капіляр являє собою скляну трубочку діаметром 1-2 мм і довжиною 75-10 см.
Методи миттєвого плавлення і каплепадения не використовують капіляри, а передбачають нагрів випробуваного речовини на металевих поверхнях з високою теплопровідністю за допомогою електричних або газових пальників або на водяній бані (відповідно). Перший спосіб використовується для твердих і подрібнених речовин, другий — для аморфних речовин, точка плавлення яких нижча за температуру кипіння води. Обидва методи передбачають визначення температури плавлення як середньої величини між декількома значеннями заміряються температур.
Прилади для визначення точки плавлення затребувані в науково-дослідних і аналітичних лабораторіях, а також у безлічі галузей промисловості (від металургії до фармацевтики), сільському господарстві, харчовій та переробній промисловості.
Купити прилад визначення температури плавлення Для отримання додаткових даних, що стосуються приладів для визначення температури плавлення і лабораторного обладнання, і вас просять телефонувати в компанію Химтест Україна+ по телефону (057) 757-35-48 або оформити заявку.Якщо ціна на прилад визначення температури плавлення відсутня, запитайте її у наших менеджерів, і в найкоротші терміни Вам її повідомлять.