Робота в лабораторіях увазі дослідження малих кількостей нагріваються виробів або матеріалів, тому лабораторні печі повинні бути компактними, мати невеликі розміри, малу потужність, але при цьому мати універсальність, працювати в широкому діапазоні температур.
Зазвичай в лабораторіях використовують шахтні (тигельні), трубчасті і муфельні печі. У всіх цих різновидах для помірних режимів температури на муфель або керамічну трубку (шамотні, при високих температурах - з корунду) намотують дріт або стрічку нагрівача, потім все поміщають в кожух, що має насипну теплоізоляцію.
Лабораторні трубчасті печі зазвичай мають дві дверцята, муфельні — одну. Щоб виключити зсув нагрівача при розширенні в результаті нагрівання і виткові замикання, в муфелі і трубах роблять гвинтові канавки, саме в них і закладають дріт. Користуються також і іншим способом для закріплення дроту: поверх нагрівача на муфель або трубки наносять шар обмазки (наприклад, шамотна розчин).
У таких печах нагрівач від робочої зони відокремлює стінка трубки або муфеля, що дає певні переваги: нагрівач захищений від механічних і хімічних впливів, витки не можуть замкнутися нагріваються деталями, хоча між нагрівачем і зоною роботи утворюється перепад температур, що становить 150-200 °С, який обумовлює тепловий опір стінки.
Отже, оскільки потужність у таких лабораторних печей невелика і матеріалом для виготовлення нагрівачів служить дріт або стрічка невеликого перерізу, то ефективна працювати такі печі можуть на ніхромi при температурі до 800-900 °С.
При роботі з більш високою температурою шахтні і трубчасті печі оснащують відкритим нагрівачем у вигляді спіралі зі сплаву 0Х27Ю5А (ЕІ - 626) і 0Х23Ю5А (ЕІ -595), покладеної в пази шахти або труби. Працюють такі печі при температурі до 1200-1250 °С. Деякі конструкції трубчастих, муфельних і шахтних печей, розрахованих на температури 1200 - 1500 °С, оснащують карборундовими нагрівачами або зробленими з дисилицида молібдену.
Раніше широко використовувалися лабораторні печі з нагрівачами з платини, зараз вони зняті з виробництва, тому що діапазон температур таких печей 1000-1300 °С перекрили печі, що мають більш дешеві нагрівачі зі сплавів 0Х27Ю5А і 0Х23Ю5А або карборундові нагрівачі. Для температур більш високих раніше (та подекуди й досі) широко практикувалося використання печей з графітовими або вугільними нагрівачами.
Найпоширеніша — піч, центром якої служить вугільна труба, що працює в якості нагрівача. Її внутрішня частина — це робочий простір, саме туди поміщається виріб, що нагрівається або матеріал.
Кінці труби затискають потужними вугільними або чавунними башмаками, через них до труби підводять напругу від трансформатора (понижуючого). Як теплоізоляція при високих температурах використовують або сажу, що заповнює весь вільний простір між трубою і кожухом печі, або вугільні або керамічні екрани.
З огляду на те, що вугільна трубка інтенсивно окислюється на повітрі, кожух печі виконують герметичним, а працює піч в атмoсфері азоту, водню aбо у вакуумі. Якщо піч не буде така атмосфера, то термін експлуатації вугільної труби складе всього лише кілька годин. Напруга, яка подається до труби, складає приблизно 20 - 30В, завдяки великому перетину труби і, відповідно, малому опору, тому що протікають через піч струми будуть великими. Щоб полегшити токоподвод, трубу завжди поміщають поруч з живильним її трансформатором, закриваючи їх одним кожухом.
Печі з вугільними нагрівачами працюють при температурах порядку 1500-1700 °С, хоча, використовуючи спеціальну конструкцію, можна домогтися 2000-2100 °С.
З огляду на те, що печі з графітовими (вугільними) нагрівачами в роботі незручні, і їх не можна використовувати, якщо науглерожіваніе нагрівається матеріалу є небажаним, в лабораторіях широко використовують печі з вольфрамовими або молібденовими нагрівачами, оснащеними екранами, водневі або вакуумні.
СУШИЛЬНІ ШАФИ відрізняються від муфельних електропечей більш низькою межею максимальної температури і великим об'ємом робочої камери. Основне завдання сушильних шаф — висушування під впливом високої температури, наприклад лабораторного посуду.
Існує три основних види терморегуляторів — аналоговий, цифровий (мікропроцесорний) і програмований.
Всі вони використовуються для виставлення заданої температури в муфельній печі, сушильну шафу чи іншому приладі або апараті.
При
використанні аналогового терморегулятора температура виставляється
користувачем ручкою регулятора (аналогічні застосовувалися в кухонних
електроплитках, що випускаються в Радянському Союзі). Недоліком використання даного типу терморегулятора, особливо в лабораторних і дослідницьких цілях є те, що він не реагує, тобто не підтримують заданий значення температури, при зміна температури
навколишнього середовища, на перепади напруги і інших умов, що спричиняє
втрату точності температурного режиму.
На відміну від аналогових терморегуляторів, мікропроцесорні терморегулятори стежать за реальною температурою в приладі. Так, у разі будь-яких відхилень від виставленої температури, цифровий
терморегулятор самостійно зреагує на будь-які зміни в умовах роботи
нагрівального приладу.
Програмований терморегулятор має ті ж здібностями, що і мікропроцесорний. Додатково, він має можливість вносити в нього програму порогового підвищення температури в заданих відрізках часу. Важливо відзначити, що програма розрахована тільки на підвищення температури, тому що пропоновані нами муфельні печі та сушильні шафи не мають функції охолодження.
Як вибрати якісну лабораторну піч?
Сьогодні на ринку можна легко знайти різноманітне обладнання, яке дозволяє проводити досліди в лабораторних умовах. Проте, підібрати терморегулятор може бути досить складно, якщо не враховувати ряд найважливіших характеристик, яким повинна відповідати обрана вами модель. Для початку слід визначитися з відповідною робочою температурою обладнання. Природно, кожен терморегулятор може працювати в великому діапазоні температур. Але зазвичай печі більшу частину часу експлуатуються в певному діапазоні.
Правильний вибір
Піч для лабораторних досліджень може працювати при температурі від 1000 до 1800 градусів. Проте, купувати такий потужний терморегулятор не завжди доречно. Адже в цьому випадку техніка буде перетинати відразу кілька кордонів цінових діапазонів, що зробить її досить дорогим. З цієї причини варто визначити більш точні параметри, які будуть відповідати вашим потребам. Наприклад, 9 з 10 процесів, для яких використовується сучасний терморегулятор, відбуваються в температурному режимі 1000-1100 градусів. У цьому випадку ваша покупка буде:
Всі моделі можна легко розділити на кілька груп залежно від максимальної температури нагріву. У першій групі можна бачити терморегулятор, максимальна температура якого знаходиться в межах 1300 градусів. Для виробництва печей з другої групи використовується карбід кремнію, а максимальна робоча температура пристроїв знаходиться в межах 1500 градусів. Третю групу представляють моделі, які мають молібденовий нагрівальний елемент. Їх максимальна температура сягає 1800 градусів. Деякі виробники пропонують продукцію, де нагрівач виконаний з вольфраму або графіту. Таке обладнання відноситься до групи вакуумних печей.
Вірне рішення
Наша компанія завжди готова надати вам терморегулятор. Його якість не буде підлягати сумніву. Моделі відрізняються простотою експлуатації, а також високим рівнем продуктивності. Ми завжди готові швидко доставити ваше замовлення. На нашому сайті ви знайдете терморегулятор, який повністю задовольнить ваші потреби. Його вартість залишається доступною. Сучасні печі дозволять вам впоратися навіть з найскладнішими дослідженнями.
Для отримaння додаткових дaних, щo стоcуються лабораторного обладнання, прохання телефонувати в компанію Хімтест Україна+ за телефоном (057) 757-35-48 або оформити заявку.