Механічні випробування увaзі дослідження металу в мoмент динамічної (напруга) aбо статичної (нагружение) навантажень.
Види напруг. За характером дії напруги поділяються на розтягують, стискають і зсувні. Скручують моменти викликають особливий вид зсувних напружень, а згинальні моменти — поєднання розтягують і стискають напруг (зазвичай при наявності зсувних). Всі ці різні види напруг можуть бути створені в зразку за допомогою стандартного устаткування, що дозволяє визначати гранично допустимі і руйнують напруги.
Основні види напруг — це розтягуються, стискає і зсувні. Випробування на розтягування проводять за допомогою спеціальних розтягуючих машин. Після них, проводиться аналіз пружності матеріалу на основі його деформації, з'ясовується його межа міцності. Межа витривалості визначають за допомогою циклічних динамічних навантажень. Не можна залишати без уваги пластичні властивості металу при одночасному впливі високої температури і тривалого навантаження, але не перевищує межі текучості. Тривалість цих випробувань становить кілька тисяч годин, а обладнання повинно забезпечувати надійний контроль за температурою точне вимірювання навіть самих незначних змін розмірів зразків.
Визначення твердості проводять методами Роквелла і Брінелля з визначенням глибини вдавлення індентора потрібної форми під впливом навантаження, наприклад по відскоку бойка з алмазним індентором, який падає з певної висоти на зразок матеріалу. Випробування на твердість дозволяють судити про фізичний стан металу, аж до його внутрішньої структури.
При проведенні випробувань на злам, після руйнування зразка різким ударом, злам досліджують пiд мікроскопом, для тoго, щoб виявити різні включення, флокени і т.п. Мікроскопічні дослідження в принципі дозволяють досить докладно вивчити матеріал, виявляючи всі небажані зміни. Якщо потрібно визначити точне місце дефекту, то застосовують рентгенівське або гамма-випромінювання. Методи радіографічного контролю дуже важливі при оцінці міцності зварювальних швів.
Існує і ряд вельми специфічних досліджень і випробувань механічних властивостей мeталу. До них відносяться магнітно-порошковий контроль (придатний лише для металів, що володіють феромагнетизмом), ультразвукове дослідження (дозволяє визначити глибину знаходження дефекту за часом приходу відбитих хвиль до перетворювача), метод прослуховування (за допомогою стетоскопа) і випробування на циклічну в'язкість.
Твердість — це один з найбільш важливих параметрів для промислових матеріалів. Вона показує здатність матеріалу опиратися пластичної деформації під дією механічних навантажень. Вимірюють цей параметр за допомогою спеціальних приладів, одним з яких є твердомір. У класичному вигляді цей прилад являє собою міцний столик, до якого кріпиться спеціальний натиск з твердим наконечником певної форми. Використовуючи твердомір, ви залишаєте відбиток на матеріалі. Після оцінки розмірів відбитка визначається твердість матеріалу за спеціальними таблицями. Раніше визначення даного параметра було досить складним процесом. Наша компанія пропонує сучасні прилади, які в рази прискорюють процес проведення замірів.
Цифрові вимірювальні прилади
Наша компанія пропонує своїм клієнтам лабораторне обладнання для вимірювань різного типу. Сучасний твердомір практично не відрізняється за конструкцією від його попередників. Зміни в більшій частині торкнулися приладів індикації і матеріалів основи. Твердомір, куплений у нас, має такі переваги:
Широкий діапазон вимірювань. Ви зможете проводити тести різних матеріалів, починаючи від низькосортного чавуну і закінчуючи легованими загартованими сталями.
Точність вимірювання. Завдяки практично автоматизованому процесу натискання і виміру, виключається людський фактор. Лаборант знімає вже готові і підраховані показники, які видав йому твердомір.
Різні способи вимірів. На нашому сайті ви зможете знайти твердомір по Роквеллу, Бринелю і Вікерсом. Кожен з цих методів розрахований на певні типи матеріалів, має свої власні шкали і насадки для замірів.
Зручність використання. Сучасні пристрої не вимагають занадто великих зусиль для виміру. Вам достатньо виставляти потрібні параметри натискання на цифровому табло. Прилад сам проведе завмер і видасть отриманий результат.
Кожен твердомір, представлений в наших каталогах, є сертифікованим вимірювальним приладом. Все обладнання пройшло необхідну перевірку, має паспорт з усіма необхідні печатками.
Межі вимірювання приладів
У залежності від сфери використання розрізняють виміри твердості в макро-, мікро- і нанодіапазоні. У першому випадку вимірюється загальна твердість матеріалу по всьому його об'єму. Останнім часом велику роль відіграють виміри в мікро діапазоні. Вони допомагають визначити параметри твердості зовнішнього шару матеріалу. Мікротвердоміри — це універсальний прилад, який дозволяє виміряти параметри наступних матеріалів:
Останнім часом мікротвердомір використовується для вимірів складових електронних процесорів. В даному випадку мікротвердомір дозволяє визначити дефекти кристалів елемента.
Мікротвердомір — це надточний вимірювальний прилад, який відрізняється своєю універсальністю. На нашому сайті представлені високоякісні вироби, які мають необхідні сертифікати. Будь який мікротвердомір з нашого каталогу — це сучасне і зручне пристрій.
Більш детальну консультацію з обладнання для досліджень механічних властивостей матеріалів (обладнання для випробувань) Ви можете отримати у менеджерів компанії Хімтест Україна+, зателефонувавши за нашими контактними телефонами або скориставшись сервісом "Оформити заявку".
Якщо ціна обладнання для випробувань відсутня, запитайте її у наших менеджерів, і в найкоротші терміни Вам її повідомлять.