057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Все що необхідно знати при виборі магнітної мішалки

Валерий Атаманюк <op2@chemtest.com.ua>
Магнитные мешалки

Магнітна мішалка вже з вагами

Магнітна мішалка це переміщуючий пристрій, принцип якого заснований на тому, що всередині знаходиться електродвигун, який під дією електричного струму приводить в рух магнітні елементи. У якості самого перемішуючого пристроя виступає магнітний якір покритий інертною оболонкою (часто це тефлон, рідше зустрічається скло).
На сьогоднішній день немає такої сучасної фармацевтичної, клінічної, медичної або науково-дослідної лабораторії, в якій не було б автоматичних перемішувачів. Магнітні мішалки є незамінним лабораторним обладнанням для гомогенізації, приготування розчинів, емульсій, суспензій та проведення різноманітних синтезів, аналізів і хімічних реакцій (реакція Бєлоусова-Жаботинського https://www.youtube.com/watch?v=30r0W71_QTw).


Сьогодні для сучасних наукових досліджень діють нові вимоги до лабораторного обладнання та приладів: надійність і безпека при експлуатації, простота у використанні, багатофункціональність. Саме тому магнітні мішалки не обмежуються лише перемішуванням з заданою швидкістю, в них так само може бути включена така корисна функція як нагрів (з заданням температурою) і зовсім з недавнього часу функція зважування. Остання функція - це сучасне ноу-хау німецького гіганта виробника лабораторного обладнання IKA. Звичайно, така мішалка не замінить прецізіоннність аналітичних або високоточних лабораторних ваг, але зможе дати уявлення про масу об'єкта з точністю в межах 1-5г (в залежності від маси об'єкта). Також мішалки можуть оснащуватися пило-вологозахищений корпусом з хімічно-стійким покриттям.


Параметри, які необхідно враховувати при виборі магнітної мішалки:
• необхідність нагріву/температурний діапазон (сприяє прискоренню процесу розчинення)
• продуктивність (потужність) (дозволяє перемішувати як малі так і великі об’єми)
• швидкість перемішування• наявність функції зважування
• розмір платформи/кількість місць
• наявність пило-вологозахисту• матеріал платформи (нержавіюча сталь/кераміка/кварц) і корпусу (хімічо стійких пластик)


Так само варто враховувати такі властивості досліджуваних об'єктів як агресивність, займистість (вибухонебезпечність), в'язкість.


Сучасні магнітні мішалки повністю безпечні, бо  в разі виникнення короткого замикання, виходу з ладу будь-якого з компонентів приладу або інших несправностей мішалка буде відключатися автоматично. Так само вони мають ряд переваг, таких як: простота і зручність експлуатації, компактність, легкість, малі габарити, безшумність, відсутність безпосереднього контакту з перемішуємою речовиною.


^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!