057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Кранові ваги: вибираємо оптимальні.

Мосейчук В.О. начальник отдела весового оборудования ООО "Химтест Украина" <office@chemtest.com.ua>
Крановые весы

Що ж потрібно знати про кранові ваги, щоб не помилитися при їх покупці?

       Отже, Ви точно для себе визначили, що у Вашому виробництві ніяк не обійтися без кранових ваг. Вони більш економічні, ніж платформні, автомобільні або залізничні ваги. Вони не вимагають додаткової площі для розміщення. Вони працюють практично при будь-яких параметрах навколишнього середовища.
      Що ж потрібно знати про кранових вагах, щоб не помилитися при їх покупці?
      Почнемо з умов, в яких доведеться працювати Вашим ваг — це перший аспект вибору. Саме умовами експлуатації визначаються такі параметри кранових ваг, як запас міцності, ступінь пиловологозахисту, робочий температурний діапазон і діапазон термокомпенсации.
1. Діапазон термокомпенсации — це той максимальний діапазон температур зовнішнього середовища, при яких кранові ваги вимірюватимуть масу вантажу з допустимою похибкою. Якщо Вам необхідна висока точність визначення маси, тоді зверніть увагу на ваги з вбудованим термокомпенсатором. Якщо передбачається, що Ваші кранові ваги; працюватимуть на відкритому повітрі або в неопалюваному приміщенні, вибирайте пристрій з термокомпенсацією від -20 °С до +50 °С.
2. Робочий температурний діапазон — це та мінімальна і максимальна температура, при якій ваги в принципі можуть функціонувати, але з похибкою, що перевищує допустиму. Робочий температурний діапазон завжди ширше, ніж діапазон термокомпенсации, отже, для кранових вагів він повинен складати від -30 °С до +60 °С. Зауважимо, що в разі роботи при більш низькій температурі Ви ризикуєте всього лише отримати результат зважування з дещо більшою похибкою, а для самих ваг морози не становлять серйозної небезпеки.
      Однак якщо кранові ваги оснащені рідкокристалічним індикатором, тоді максимальна робоча температура в + 55-60 °С означає, що Ваші кранові ваги можуть функціонувати під прямими сонячними променями в літню пору, а також в ливарних або інших гарячих цехах. Якщо ж передбачається, що Вашим крановим вагам доведеться працювати над ковшем з розплавленим металом, де температура досягає 400-600 °С, тоді купуйте пристрій з захисним термоекраном. При використанні термоекрана діапазон робочої температури розширюється до + 600-800 °С.
3. Ступінь (або клас) пиловологозахисту позначається двома латинськими буквами «IP» (International Protection) і двома цифрами: перша визначає ступінь захисту приладу від пилу (максимум - 6), друга — захист від вологи (максимум - 8). Для кранових ваг оптимальна ступінь пиловологозахисту - не менше IP65. Якщо передбачається, що Ваші ваги будуть експлуатуватися на відкритому повітрі, то при більш низького ступеня захисту істотно зросте ймовірність їх виходу з ладу.
4. Запас міцності на розрив зазвичай рекомендується як мінімум триразовий. Більший запас міцності свідчить про зниження ризику розриву підвіски або датчика і падіння.
       Резерв перевантажувальної здатності — необхідна умова безпечної експлуатації кранових ваг в процесі зачеплення вантажів, при ривках і т. д.
5. Ступінь обертальної свободи ваг — параметр, який пов'язаний з точністю зважування. У конструкції високоточних кранових ваг зазвичай передбачені дві обертальні ступені свободи. В такому випадку забезпечується автоматичне центрування вантажу по горизонтальних перпендикулярних осях і запобігають паразитні спотворення, які з'являються внаслідок неробочого викривлення датчика. Для забезпечення достатнього ступеня обертальної свободи кранових ваг зазвичай використовують спеціальний перехідник — карданну підвіску.
      Тепер поговоримо про другий важливому аспекті вибору кранових ваг - про їх комплектації. Конструкційно кранові ваги включають такі елементи:
    корпус;
    датчик ваги;
    індикатор ваги;
    пульт дистанційного керування;
    акумулятор;
    зарядний пристрій;
    сережка для підвішування ваг до крана;
    гак або друга сережка для підвішування вантажу;
    карданна підвіска — для точних ваг.
6. Індикатор ваги в кранових вагах може бути одного з двох видів: світлодіодним або рідкокристалічним. При виборі ваг щодо індикаторів потрібно пам'ятати два моменти. По-перше, ваги з рідкокристалічним індикатором можуть працювати тільки при плюсовій температурі, іноді, як уже говорилося вище, — при морозі до -10 ° С. А значить, для умов України мають обмеження по робочому температурному діапазону. Крім того, цифри на рідкокристалічному табло не такі яскраві, як на світлодіодному.
І, по-друге, що стосується світлодіодних індикаторів, які, на думку фахівців, визнані оптимальними для роботи на відкритому повітрі в наших широтах, то при їх покупці враховуйте висоту цифр на табло. Рекомендується вибирати індикатори з висотою цифр мінімум 25 мм, а краще — 50-60 мм. Показання на такому табло видно досить добре і на великій відстані, і в затемнених приміщеннях. А ще радимо звернути увагу на моделі кранових ваг, в яких показання індикатора ваги дублюються на пульті управління або в яких табло виконано як окремий блок.
7. Пульт дистанційного керування (ПДК) сьогодні є обов'язковим елементом практично всіх промислових кранових ваг. За допомогою ПДУ можна реалізувати всі функції, передбачені конструкцією даних кранових ваг, але при цьому ризик роботи оператора зводиться до мінімуму. Сучасні ПДУ бувають двох типів: 1) на інфрачервоних променях, мають дальність дії до 10-15 м; 2) на радіоканалі, діапазон дії досить широкий - від 20 до 120 м і більше.
       В даний час для кранових вагів найбільш зручним вважається пульт дистанційного керування на радіоканалі з виносним індикатором. Ваги саме з таким ПДУ рекомендуються для роботи при яскравому сонячному світлі або при великій висоті підйому ваг. Крім того, в конструкції кранових ваг зазвичай передбачена можливість підключення пульта управління до комп'ютера з використанням стандартного інтерфейсу.
8. Акумуляторні батареї, як відомо, визначають час безперервної роботи кранових ваг. При цьому слід звернути увагу:
    на ємність самих акумуляторних батарей;
    передбачуване енергоспоживання (залежить від принципів роботи електричної схеми ваг, датчика ваги, індикаторного табло);
    наявність режиму економії енергоспоживання під час простою ваг.     Для кранових ваг використовуються акумулятори двох видів: стаціонарні та змінні.
      Стаціонарні, або вбудовані, акумуляторні батареї зазвичай мають ємність, що дозволяє безперервно працювати ваг протягом 20-25 годин.
      Плюси стаціонарних (вбудованих) акумуляторів: невеликі розміри; більш висока надійність, оскільки зберігається герметичність ваг; час повної зарядки акумулятора не перевищує 10 годин.
       Мінуси стаціонарних акумуляторних батарей: заміна акумулятора після його природного зносу проводиться в сервісних центрах; для підключення до зарядного пристрою акумулятор потрібно зняти з кранових ваг.
      Змінні акумуляторні батареї найчастіше мають запас часу безперервної роботи близько 8-10 годин.
      Плюси змінних акумуляторів: зручна і швидка заміна; можливість організації безперебійного функціонування ваг при необхідності цілодобової роботи в кілька змін (поки один акумулятор заряджається, другий - працює).
      Мінуси змінних акумуляторних батарей: порушення герметичності; збільшення маси і габаритних розмірів кранових ваг.
      Підкреслимо, що для успішного вирішення поставлених перед Вами виробничих завдань може бути цілком достатньо акумуляторної батареї, розрахованої на роботу всього 10-12 годин.
       Крім того, наявність режиму економії енергоспоживання також сприяє збільшенню часу автономної роботи ваг.
9. Вантажозахоплювальні пристрої. Кранові ваги обов'язково повинні бути укомплектовані вантажозахоплювальними пристроями: зверху - сережкою для підвішування ваг на вантажозахватний механізм, а знизу - крюком або другої сережкою для підвішування вантажу. Купівля окремо (не в комплекті) сережки або гака, по-перше, обійдеться набагато дорожче, а по-друге, через розбіжність сполучених розмірів можуть виникнути проблеми при з'єднанні ваг з «нерідною» гаком або сережкою.
10. Маса кранових ваг прямо залежить від того, для зважування яких вантажів вони призначені, і може становити від 10 до 300 кг. У деяких моделях ваг відмовляються від гака для того, щоб знизити масу самих ваг. Правда, зауважимо, що для зважування вантажу масою понад 10 тонн необхідно спеціальне кріплення строп, тому використання вантажоприймального гака в такому випадку взагалі недоцільно.
      Для транспортування «важких» моделей кранових ваг випускаються спеціальні візки.
11. Сертифікація, гарантія, вартість. В основному всі пропоновані до реалізації ваги сертифіковані. Іноді зустрічаються моделі без сертифікації, але з атестатом калібрування і разової повіркою на його підставі. Врахуйте, що такі ваги дозволені до експлуатації, проте кожна чергова їх повірка обійдеться Вам набагато дорожче, ніж перевірка ваг сертифікованих.
На кранові ваги поширюється загальне правило надання гарантії: більш тривалий гарантійний термін - свідчення високої відповідальності виробника за свій виріб і показник надійності і якості товару. Ще один нюанс: у разі поломки кранових ваг фахівці радять не витрачати час на пошук ремонтної майстерні, відразу ж відправити вийшов з ладу прилад на підприємство-виробник. Як показує досвід, якість ремонту там набагато вище, а його терміни і вартість доставки не такі вже значні.
      Ціна кранових ваг залежить від багатьох показників: вантажопідйомності, точності, класу пиловологозахисту, наявності сервісних функцій, робочого температурного діапазону і т. Д. При цьому пам'ятайте: кранові ваги — досить складне і недешеве у виготовленні пристрій, а жорсткі умови експлуатації висувають додаткові вимоги до його міцності і надійності.
Вдалої покупки!

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!