057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Специфіка лабораторних меблів

. <ot@chemtest.com.ua>
Лабораторная мебель — уже в Харькове

Особливості умов експлуатації лабораторних меблів

         Меблі, призначені для використання в умовах лабораторій, є одним з видів вузькоспеціалізованої меблів і має ряд істотних відмінностей від побутової, офісної та інших видів меблів, навіть якщо це просто стіл, шафа або тумбочка. До вибору меблів для лабораторії слід поставитися з особливою увагою, оскільки меблі низької якості і не відповідає за параметрами досить швидко вийде з ладу і потребують заміни.
        Основний фактор, який враховується при проектуванні та виготовленні лабораторних меблів — майбутні умови її експлуатації. Робота практично будь-якій лабораторії передбачає використання агресивних хімічних речовин (кислот, лугів) як для проведення лабораторних досліджень, так і при здійсненні санітарної обробки і дезінфекції приміщень. Тому при виготовленні лабораторних меблів (особливо її верхніх покриттів) застосовуються матеріали з високою стійкістю до агресивних середовищ. Лабораторні меблі, таким чином, відрізняється від інших видів меблів підвищену зносостійкість. Якщо пролити на лабораторний стіл, наприклад, каустичну соду, будь-якої з хлорних або спиртових розчинів — це не призведе до пошкодження стільниці, стіл досить просто очистити. Інші види меблів, найімовірніше, після такого просто прийдуть в непридатність.         

Вимоги до виготовлення лабораторних меблів

     Лабораторні меблі повині витримувати часті (кілька разів на день) дезінфекційні процедури з використанням як їдких миючих засобів, так і ультрафіолетового випромінювання (бактерицидну кварцування приміщень). Конструкція і матеріали лабораторних меблів повинні надійно захищати її від підвищеного рівня вологості, насичення повітря парами різних речовин, дозволяти зручний доступ для очищення і санітарної обробки. Металеві деталі повинні бути забезпечені спеціальним покриттям, що захищає від процесу окислення (фарба, пластик), а дерев'яні — від процесу деформації і гниття. При цьому покриття лабораторних меблів в обов'язковому порядку повинні бути нешкідливі для організму людини, не вступати в контакт з хімічними і біологічними матеріалами, не виділяти токсичні речовини при впливі підвищеної температури, вологості, при контакті з агресивними хімічними речовинами. Як правило, всі ці вимоги відповідають кераміка, нержавіюча сталь, хімічно стійкі пластмаси.
     Крім того, лабораторні меблі, при всій своїй мінімалістичний, повинна бути універсальна, ергономічна, функціональна, легко компонуватись (за модульним типом) під будь-які конфігурації приміщень.        

Вузькоспеціалізовані види лабораторних меблів

      У лабораторіях використовуються столи, шафи, стільці, стелажі, тумбочки та інші види звичної всім меблів, виготовленої відповідно до високих вимог до меблів для лабораторій. Однак існує кілька типів меблів, рідко використовуваної в інших сферах діяльності. Наприклад, витяжні шафи, лабораторні мийки, штативи, шафки для зберігання препаратів.^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!