057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Шумові вібрації та їх вплив на організм

. <ot@chemtest.com.ua>
Шумомер-виброметр АССИСТЕНТ SIU V1

Стаття про шумоміри — принципи, види, особливості.     Слух людини в нормі сприймає шумові вібрації в досить обмеженому діапазоні частот. Крім того, людина досить швидко пристосовується до постійно чутним звукам, починаючи сприймати їх як звичний фон. Будь-який з нас може згадати, як, потрапивши в нову для себе обстановку, швидко перестає помічати шум машин в місті, шум прибою на пляжі, звуки лісу, голоси тварин в селі і т.п. Однак ці звуки нікуди не діваються і продовжують робити свій постійний вплив на організм слухача. Недарма людина відчуває втому, слабкість, головний біль після довгого перебування в шумному середовищі сильні шумові вібрації можуть стати причиною порушень в роботі центральної нервової системи, спровокувати зниження слухової чутливості (часткову втрату слуху).          

Що таке шумомір

      Щоб запобігти шкоді здоров'ю, слід переконатися, що рівень звукових вібрацій не виходить за межі норми. Важливо розуміти, що рівень звукових вібрацій і рівень гучності — це різні фізичні величини, і для їх вимірювання використовуються різні технології і різні прилади. Рівень звукових вібрацій вимірюють за допомогою шумомірів, іноді званих також дозиметрами шуму.          

Різновиди шумомірів

      Шумоміри класифікуються за трьома основними ознаками: измеряемому діапазону частотних показників, класу точності, виду вимірюваних вібрацій. За першою ознакою розрізняють шумоміри для вібрацій малої, середньої і високої інтенсивності. Класів точності в даний час існує чотири: 0 (більшість стандартних шумомірів), 1 (для лабораторних вимірювань, а також для використання в польових умовах), 2 (виміри технологічних процесів) і 3 (для орієнтовних вимірювань). Крім інтенсивності, вплив звукових вібрацій на організм людини залежить ще і від часових параметрів. Шумоміри можуть заміряти рівень постійних, перериваних і імпульсних шумових вібрацій.
      Прилади нульового класу точності найбільш прості в експлуатації і доступні за цінами, однак призначені в основному для використання в побуті. Щоб отримати ліцензію, проводити санітарно-гігієнічні дослідження, потрібно шумомір першого або другого класу.
     Якщо вам потрібно купити шумомір для контролю рівня звуку в житлових і виробничих приміщеннях, для лабораторних досліджень, зверніться будь-яким зручним для вас способом до менеджерів компанії «Хімтест Україна+», і ми допоможемо вам вибрати прилад, який максимально відповідає вашим завданням. У нас у продажу тільки гарантовано якісні шумоміри від перевірених роками бездоганної роботи вітчизняних і зарубіжних виробників.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!