Борючись за життя пацієнтів, лікарі, що працюють в реанімації, відділеннях інтенсивної терапії або онкології, використовують різне устаткування. Зовсім недавно для організації тривалого внутрішньовенного введення в організм хворої людини лікарських препаратів застосовувалися крапельниці, але останні роки все частіше в медичних центрах можна зустріти більш зручний в експлуатації апарат — інфузомат. Відмінність інфузійного насосу від класичної крапельниці полягає в його розширеному функціоналі, що дозволяє вводити ліки в точних дозах або мікродозах крапельним, об'ємним або болюсним способом.
Медичні інфузійні насоси бувають двох видів: перистальтический (инфузомат) і шприцевий дозатор. Перистальтичні засіб призначений для введення в кровотік розчину великого обсягу протягом тривалого періоду часу. При необхідності обмежити кількість введеного препарату використовується насос поршневого типу. Принцип роботи засобу для інфузії полягає в забезпеченні періодичності тиску спеціального ролика на силіконовий канал подачі рідини, що дозволяє досягти потрібної швидкості вливання в кров пацієнта лікарських засобів, фізіологічного розчину або поживних речовин. Ціна насоса у вигляді шприцевого дозатора лікарських засобів залежить від його типу (багаторазовий, одноразовий, стаціонарний, мобільний шприцевий дозатор), обсягу інфузійної помпи, швидкості інфузії.
Особливості конструкції інфузоматів Система інфузійної помпи складається з
герметичного пластикового корпусу, еластичного силіконового резервуару,
еластичних полівінілхлоридних трубок, антибактеріального фільтра, і може бути
додатково оснащена регулятором швидкості інфузії, модулем для завдання
інтервалу введення лікарського розчину. Електронний пристрій забезпечує високу
точність внутрішньовенного вливання в безпечному для пацієнта режимі / обсязі і
може запам'ятовувати раніше зроблені процедури. Прилад включається автоматично
в запрограмований час і здатний самостійно розрахувати швидкість введення
медикаментів, підібрати призначену лікарем дозування, якщо попередньо ввести в
його пам'ять вага пацієнта. Інфузомат має користувальницький інтерфейс, за
допомогою якого здійснюється настройка режиму його роботи:
— безперервна
інфузія - для подачі мікродоз препарату через мізерно малі проміжки часу;
— періодичне
вливання - при призначенні лікарем антибіотика;
— можливість
пацієнта самостійно купірувати больові відчуття за рахунок контролю кількості
споживаних анальгетиків;
— парентеральне
харчування в обхід шлунково-кишкового тракту.
Окремі моделі дозволяють вводити кілька ліків одночасно, якщо запрограмувати черговість і комбінацію введення, а також здатні змінювати дозування певних типів ліків, в залежності від часу доби. Сучасні шприцеві насоси мають ряд пристосувань, які збільшують безпеку експлуатації приладу, за рахунок подачі звукового сигналу в разі помилки або збою в роботі системи, оповіщення про блокування вен, повному використанні лікарського препарату або при попаданні всередину трубки бульбашок повітря. В Україні купити медичний шприц — дозатор або обладнання іншого плану можна через електронний каталог online-ресурсу, попередньо ознайомившись з габаритами і функціоналом представленої до продажу апаратури.
Пропозиції сайту chemtest.com.uaШприцеві помпи і інфузомати активно використовуються у відділеннях реанімації, коли необхідно забезпечити точний контроль за процесом внутрішньовенного або іншого способу введення лікарських засобів або поживних речовин, а також дотриманням призначеної лікарем дози препарату. Індивідуальний підхід до кожного хворого виключає ризик ускладнень або передозування. Компанія "Хімтест Україна+" надає своїм клієнтам можливість в віддаленому режимі співпраці купити інфузійний роликовий насос (инфузомат) або шприцеві дозатори рідини за вигідні ціни, з доставкою в Київ, Одесу і будь-який інший регіон країни. Наявність в лікарні сучасного обладнання підвищує позитивний результат від роботи медичного персоналу.