057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Застосування обладнання Шімадзу для контролю якості води

Мосейчук В.И. начальник лаборатории ХТЦ НВЦ «Техдиогаз» <office@chemtest.com.ua>
Атомно-эмиссионой спектрометр с индуктивно-связной плазмой

Представлений короткий огляд аналітичного обладнання компанії Шімадзу, що застосовується для контролю якості питної води, відповідно до ДСанПіН 2.2.4-400-10 << Гігієнічні вимоги до води питної, прізначеної для споживання ЛЮДИНОЮ >>.

        Вода — один з основних факторів зовнішнього середовища, що роблять величезний вплив на здоров'я і тривалість життя людини. Тому контроль якості питної води має велике значення, особливо при прагненні України до європейських стандартів якості.
      Найважливішу роль в контролі якості води відіграє приладова база, тобто наявність аналітичного обладнання. Для контролю якості та хімічного складу води використовується обладнання різних виробників. Ми ж розглянемо варіант використання аналітичного обладнання японської приладобудівної компанії "Shimadzu".
      Серед найбільш поширених приладів інструментального аналізу, що застосовуються для контролю якості води, в першу чергу необхідно відзначити спектрофотометри УФ-видимого діапазону (найбільш популярні моделі UV-1240, UV-1800, UV-2450).
      Визначення металів в пробах води останнім часом проводитися переважно атомно-абсорбційним методом. Метод досить простий і високочутливий, але визначення металів послідовне і тому низькопродуктивний. Корпорацією "Shimadzu" випускаються кілька моделей атомно-абсорбційних приладів: АА-6200 — найпростіший, з атомізацією в полум'ї або з використанням електротермічного атомізатора; модель — АА-7000 використовує обидва режими атомізації з автоматичним перемиканням режимів.
      У новому СанПіН визначення 33 металів проводитися методом найбільш ефективною моделлю, що випускається корпорацією "Shimadzu" є ІСРЕ-9000, що дозволяє одночасно вимірювати сигнали з усіх спектральних ліній, як вимірюваних, так і фонових компонентів, чим забезпечується швидкість і точність аналізу. Крім того вакуумна система не вимагає заповнення газом, що виключає забруднення оптичної системи і скорочує споживання аргону, необхідного для підтримки плазми.
       Для визначення загального вуглецю і загального органічного вуглецю корпорація "Shimadzu" пропонує лабораторний аналізатор вуглецю TOC-Vcsn. Особливість цього приладу полягає в використанні ізотемпературного каталізатора, що дозволяє змивати осад солей з його поверхні в автоматичному режимі. Це забезпечує довготривалу роботу приладу з природною водою будь-якого вмісту солі.
      Для аналізу хлорорганічних інсектициди, поліхлорованих біфенілів, хлорбензолів, високолетких галогенованих вуглеводнів, легких ароматичних вуглеводнів використовують метод газової хроматографії. Корпорацією "Shimadzu" випускаються дві моделі газових хроматографів: GC-2010 і GC-2014 за управлінням газовими потоками.
      Для визначення поліциклічних органічних вуглеводнів корпорацією "Shimadzu" пропонується використовувати рідинної хроматограф LC-20A з флуорометріческім і кондуктометричним детекторами, для визначення іонів (іонний хроматограф PIA-1000).
      130-ти річний досвід роботи корпорації "Shimadzu" гарантує високу якість виробленого аналітичного обладнання.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!