057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Про кріостати

. <ot@chemtest.com.ua>
Криостаты

Різновиди кріостатів, класифікація

Функціональне призначення кріостату

      Існують деякі лабораторні дослідження і технологічні процеси, що протікають при наднизьких (-150 °С і нижче) температурах. Подібного температурного режиму вимагають дослідження надпровідності, дослідження міцності матеріалів, використовуваних при конструюванні космічних апаратів, а також ряд виробничих процесів в таких галузях, як радіотехніка, оптика, електротехніка, кріотехнології. Пристрій, в камері якого створюється температура нижче -150 °С, називається кріостате. Обробці в кріостатах піддають надпровідні електротехнічні пристрої: трансформатори, магніти, соленоїди, гіпоскопи.

Історія появи кріостатов

      Кріогенна електроніка почала розвиватися в середині минулого століття, коли дослідження надпровідності зажадали створення стабільного низькотемпературного режиму. Першим приладом, який відкрив еру кріотехнологій, став Кріотон. Потім було розроблено безліч кріогенних пристроїв самого різного призначення: генератори, підсилювачі, фільтри, детектори, резонатори, перемикачі, Кріоелектронний обчислювальна техніка, а також технічні пристрої, які здійснюють скраплення і зберігання газів-хладагентов для кріогенних пристроїв.

Особливості конструкції кріостату

      Кріостат являє собою судину, укладений в теплоизолирующий корпус, в якому забезпечена постійна циркуляція холодоагенту. Оскільки прилад призначений для створення наднизьких температур, як холодоагент використовується не фреон, як в холодильниках і морозильниках, а гази з більш низькою температурою конденсації: азот, гелій, водень. Також сучасні кріостати оснащені електронними блоками управління і регулювання температури. Однією з найважливіших проблем при розробці кріостату є його теплоізоляція - мінімізація впливу тепла навколишнього середовища на температуру в робочій камері пристрою. Як теплоізолюючих технологій можуть застосовуватися вакуум, що відображають екрани, додаткові охолоджуючі контури. Випускаються також кріостати, оснащені маніпуляторами, що дозволяють переміщати досліджуваний об'єкт в камері кріостату, не відкриваючи його.

Різновиди криостатов

     Класифікація криостатов здійснюється по використовуваному холодоагенту (тобто за межею досяжного температурного мінімуму), за матеріалом корпусу, по функціональному призначенню. В даний час корпусу криостатов найчастіше виготовляють зі скла, металу (міді, сталі, різних сплавів) або пластика. Корпуси лабораторних кріостатів найчастіше скляні, оскільки прозорість часто буває необхідна для візуального контролю процесу дослідження. Однак такі кріостати вимагають особливо дбайливого догляду в силу своєї малої міцності. Тому для процесів, які не потребують візуального контролю, краще купити кріостат в металевому або пластиковому корпусі: такі пристрої досить універсальні, випускаються в різноманітних модифікаціях, що дозволяє з легкістю вибрати найбільш підходящу модель.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!