057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Про іономіри

. <ot@chemtest.com.ua>
Иономер

Функціональне призначення іономіра

       Іономір, також званий рН-метром, використовується для вимірювання рівня рН в різних рідинах: питної та водопровідної води, в напоях, в природних водоймах і штучних резервуарах, в стічних водах, лабораторних і промислових хімічних розчинах і т.д. Іономір — вимірювальний прилад, який можна зустріти практично в кожній науково-дослідницької, виробничої або медичної лабораторії.

Як працює іономер

      Між електродами приладу виникає електрорушійна сила, показник якої характеризує активність містяться в рідині іонів водню. Нульова величина ЕРС (рівень рН при цьому дорівнює семи) є показником нейтральності середовища. У кислому середовищі величина ЕРС більше нуля (рН менше 7), а в лужному — величина ЕРС буде негативною, а рівень рН — більше 7.

Пристрій рН-метра

      Конструкція іономіра ідентична конструкції вольтметра з двома електродами, змінена тільки шкала. Електродна система рН-метра складається з вимірювального і допоміжного електродів. Перші зазвичай виготовляються зі скла, а другі — з хлорсеребра.

Навіщо потрібно вимірювати рівень рН

      Контроль і моніторинг показника рН затребуваний у багатьох промислових виробництвах, в сільському господарстві, в комунальному господарстві, при здійсненні природоохоронних заходів. рН-метри широко використовуються у фармацевтичній, косметичній, харчовій, хімічній, нафтохімічній промисловості. З їх допомогою проводяться медичні аналізи та інші діагностичні заходи, пов'язані з визначенням рівня кислотності. У сільському господарстві Іономір перевіряють кислотність грунтів і грунтових вод. рН-метри також задіяні для проведення наукових досліджень в самих різних областях (хімії, мікробіології, біохімії і т.д.). Як і інші лабораторні прилади, іономіри все частіше знаходять застосування в побуті — наприклад, для замірів показника рН питної води (що з кожним роком все більш необхідно в зв'язку з постійно погіршується якістю водопровідної води і великою різноманітністю побутових фільтруючих засобів).

Як вибрати іономер

       Сучасна промисловість пропонує безліч моделей іономірів, вартість яких суттєво різниться. Основним параметром, що формує ціну приладу, є що забезпечується їм точність вимірювань. Однак слід розуміти, що висока точність не завжди може бути забезпечена, і далеко не завжди вона необхідна. Щоб вибрати і купити іономір саме тієї моделі, яка вам найкраще підійде, краще звернутися до фахівців.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!