057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Коротко про дистилятори.

Мосейчук В. И. директор компании "Химтест Украина+" <office@chemtest.com.ua>
Аквадистиллятор электрический водяной

Короткий опис сучасних дистиляторів та моменти, на які потрібно звернути увагу при їх виборі та експлуатації.

       Аквадистилятор (або дистилятор) — це прилад, застосовуваний для очищення, як правило, води, але може використовуватися і для перегонки інших рідин. Метод дистиляції (з латинської distillatio перекладається як «стікання краплями») прийнято вважати універсальним, і в цей же час ефективним методом очищення води.
      Дистилятори застосовуються найчастіше в медичних установах, наприклад, лікарнях і аптеках, фармацевтичних фабриках. Незамінний дистиллятор в надзвичайних ситуаціях, при необхідності очищення води для вживання людиною від радіонуклідів. Процес отримання дистиляту аналогічний круговороту води в природі. Вода проходить за аналогічною схемою від випаровування до конденсації збору у вигляді опадів. Суть процесу дистиляції полягає в тому, що при випаровуванні рідина звільняється від містяться в ній домішок.

      Існує кілька різних конструкцій дистиляторів:


- ДЕВС
- Дев
- ДО

де:

Д - дистилятор;
Е - електричний;
В - водопідготовитель;
З - збірник;
Про - вогневої.
      Дистилятори відрізняються за способом нагріву за конструктивними особливостями, але є ще такий важливий критерій, як продуктивність. Зміст даного критерію в тому, щоб користувач придбав аквадистилятор потрібної йому продуктивності, тим самим отримував необхідну кількість дистиляту і не переплачував за зайвий перевитрата води і енергії. Сучасні дистилятори не тільки виробляють очищену від домішок воду, а й здатні видавати холодний і гарячий (+ 80 ° С) дистилят, задовольняючи таким чином необхідність в приготуванні високонасичених розчинів.
      Прилади типу «Аквадистилятор» забезпечується системою автоматичного вимкнення — при зупинці подачі води. У системах, коли дистиллятор об'єднаний зі збіркою для зберігання очищеної води, при заповненні збірника дистиллятор автоматично відключається. Основні деталі і корпус аквадистилятора виготовляються з нержавіючої сталі.
      Вироблений дистиляторами дистилят повинен відповідати вимогам державної Фармакопеї. Вимоги, що пред'являються до якості дистильованої води:
- прозорість;
- рН в діапазоні від 5,0 ... 6,8;
- відсутність кольору, смаку, запаху.
      На виході з дистилятора вода не повинна містити важких металів, сульфатів, хлоридів, нітритів, солей кальцію і вуглецю діоксиду. Припустимо невелике наявність аміаку, але не більше 0,00002%. Така дистильована вода дозволена до використання у фармацевтичній, косметичній, хімічній, алкогольної, харчової та інших сферах промисловості. Слід звернути Вашу увагу на питання якості води, яка використовується для отримання дистиляту. Вона повинна відповідати ДСанПіН2.2.4-400-10. Основна маса вироблених зараз дистиляторів розрахована на використання водопровідної і колодязної води (звичайно за умови дотримання відповідності її якості необхідним нормам) і на тиск в системі міського водопостачання. На практиці були випадки, коли до апарату підводили воду зі свердловин, і він давав текти, тому що не був розрахований на такий високий тиск, яке створював використовуваний насос.
       Коли необхідно використовувати воду подвійного очищення, наприклад, для генераторів чистого водню, застосовують бідістилятори. Прилад складається з двох дистиляторів, послідовно з'єднаних між собою.
      Для того, щоб якість одержуваної дистильованої води в процесі експлуатації даних приладів не погіршувався, необхідно проводити періодичне обслуговування. Своєчасний догляд так само позитивно впливає головним чином як на термін служби тенів, так і всього аквадистилятора. В кінці робочого дня слід виробляти слив шламу. Регулярно (частота залежить від того, який у вихідну воду хімічний склад, тобто якого вода якості) виробляти механічну і хімічну чистку випарника і інших частин дистилятора.
      На закінчення, хотілося відзначити, що у нас невисокі ціни на аквадистилятори і велика їх частина внесена з Державного реєстру медичних виробів.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!