057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Як правильно вибирати мікроскоп для дому

Мосейчук В.И. директор ООО "Химтест Украина+" <office@chemtest.com.ua>
Микроскоп

Вибираємо мікроскоп для дому.

      Головне, що ви повинні зробити, вибираючи мікроскоп, особливо якщо не є фахівцем в біології чи медицини, це зрозуміти, для яких цілей вам потрібен цей прилад, складний, красивий, але аж ніяк не дешевий. Ви, звичайно, можете використовувати його для прикраси інтер'єру, поставивши на полицю, або, немов персонаж відомої байки, колоти їм горіхи або забивати цвяхи. Але ж призначення цього дивного приладу інше — він допоможе розширити ваші знання про навколишній світ або дозволить побачити те, чого не бачить більшість людей, і насолоджуватися красою побаченого! А головне, колись кожен з нас був дитиною, який хотів все знати. Згадайте, як вам було цікаво: чи є щось спільне у цвілі і білого гриба, якими очима володіє звичайна муха, чому пече кропива, а конюшина можна навіть є, що представляє собою бруд, які ви соскреблі під нігтями. Скажете, зараз це вам не цікаво? Неправда, варто тільки почати дослідження. А потім ви буде нескінченно розширювати область наукових завдань — їх постійно буде додавати допитливість, ваша і ваших дітей. Щоб відповісти на безліч простих запитань, досить купити найпростіший шкільний мікроскоп, оснащений звичайними лінзами і має 200-кратне збільшення. На худий кінець в якості подарунка для дитини можна взяти і один з найдешевших приладів, це шкільний мікроскоп, який називається «Юний Біолог». Проводять його в Росії.
      Але все-таки варто запам'ятати, що і «дитячий мікроскоп» являє собою не просто іграшку, це складна оптика, і їй потрібна кваліфікована звернення. Недостатньо лише купити улюбленому чаду дитячий мікроскоп, необхідно навчити його безпечного використання приладу. І мова йде навіть не про можливості травми (порізу), якщо розіб'ється предметне скло, навіть проведення простих спостережень потребує максимальної обережності! Ось, наприклад, неприпустимо напрямок об'єктива мікроскопа на дуже яскраве світло. До того ж тривале навантаження на очі при роботі з мікроскопом чревата погіршенням зору. Підвищене навантаження на органи зору безпосередньо пов'язана з якістю купленого приладу, тому не варто економити, адже від цього залежить зір вашої дитини! Фахівцями даються рекомендації по покупці для дітей стереомикроскопа, щоб спостереження велося двома очима одночасно, так очні м'язи відчувають менше навантаження. До всього іншого «об'ємне» зображення, нехай навіть збільшення буде меншим, зазвичай дає більше інформації, тому воно буде більш цікавим і дітям, і навіть дорослим. Звичайно, варто такий мікроскоп набагато дорожче, це пояснюється складністю оптики, тому подумайте, може, варто придбати цифровий мікроскоп. Дитяча цифрова модель, володіючи цілком прийнятними параметрами, коштує набагато дешевше бінокулярного мікроскопа. Наприклад, портативний мікроскоп з простим управлінням WEBBERS F2cn на сьогоднішній день коштує 100-200 $, і ціни на цифрову техніку знижуються постійно. Так що, якщо ви купили своїй дитині комп'ютер, то подумайте і про придбання цифрового мікроскопа, щоб ваш малюк зміг не тільки спостерігати за життям мікросвіту, а й зберіг в пам'яті найбільш зацікавили його зображення об'єктів, які раніше він просто не міг побачити.
      Дорослих, звичайно ж, теж цікавлять багато питань, хоча мікроскоп їм може стати в нагоді і в практичних цілях. Чи чули історію про американську домогосподарку, яка одного разу розглянула під мікроскопом звичайний клубок пилу, витягнутий з-під шафи? Для цього не потрібний дорогий прилад, який має збільшення від 400 раз, цілком підійде і «дитячий», вартість якого не перевищує 100 $ — це мікроскоп «Юннат», можливості у якого цілком «дорослі». Послухайте добру пораду: запасіться валеріаною на всякий випадок, адже вам належить «серйозне» дослідження, вперше побачити невидиме дуже непросто, це може вас привести в стан шоку.
      Для домашнього майстра, що вшановує традиції Лівші і побажав підкувати когось із раніше невідомих мешканців будинку (див. Попередній абзац), більш раціональним буде придбання стереоскопічного мікроскопа, наприклад, недорогого, вартістю приблизно 350 $, це відмінний мікроскоп моделі МБС-10 російського виробництва. З його допомогою ви отримаєте бінокулярний об'ємне зображення. Хоча зазвичай цей прилад великого збільшення не дає, але його можна використовувати для технічних цілей: наприклад, ви зможете легко вставити нитку в голку і при необхідності робити це потоковим методом.
      А потім все визначить виключно ваша фантазія і стан гаманця. Згадайте основні параметри мікроскопів — це кратність збільшення і роздільна здатність, ніж вони визначаються, і починайте обдумувати покупку.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!