057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Генератори водню в сучасній лабораторії.

Мосейчук В.И. директор ООО "Химтест Украина+" <office@chemtest.com.ua>
Генератор водорода

Генератор водню — вони прийшли на зміну громіздким балонам, які вимагали особливих умов зберігання та транспортування.

Для харчування хроматографических комплексів воднем і використання його в якості газу-носія, на зміну громіздким балонів, прийшли сучасні генератори водню ГВЧ/Х.
       Чистий водень в генераторі газу виходить шляхом електролізу очищеної бидистиллированной або деионизированной води в електролізері. Електролізер виконаний з титанових електродів і розділяють їх кіслородостойкіх прокладок.
        Контроль за рівнем води в центральному баку можливий завдяки індикаторній трубці, виведеної на зовнішню частину корпусу приладу. Хоча, як показує практика, вода підлягає заміні раніше, ніж вона встигає закінчиться. Про це повідомить вбудований кондуктометр, який контролює якість заливається дистиляту і зміна провідності в процесі експлуатації. Поріг спрацьовування захисту можна налаштувати вручну, що в принципі робити не бажано. У генераторі водню забезпечена періодична циркуляція води, яка проходить очистку в картриджі деіонізаціонного фільтра.
       Процес електролізу води розкладає її на кисень і водень. Кисень викидається через заливний бак в атмосферу, а водень надходить в сепаратор. Там відбувається його первинне відділення від води. Коли вода досягає необхідного рівня, вона з сепаратора, через електромагнітний клапан повертається в центральний бак. Завдяки застосуванню такої схеми, можлива дозаправка приладу під час його роботи.
       Потім водень проходить стадію тонкого очищення і остаточної осушення. На виході можливо установка датчика вологості одержуваного водню. Рівень тиску регулюється з панелі управління. Максимальний робочий тиск до 5,5 атм. Залежно від необхідності лабораторії можна вибрати генератор водню продуктивністю 6 або 12 літрів на годину. У разі виходу приладу за рамки встановлених параметрів у нього відбувається аварійне вимкнення. На дисплеї виводиться інформація про характер аварії, так звана, автоматична діагностика. Даний захист запобіжить негативні наслідки, пов'язані з виходом з ладу апарату і дорогих хроматографических комплексів.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!