057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Електронні лабораторні ваги

Мосейчук В.И. директор ООО "Химтест Украина+" <office@chemtest.com.ua>
Электронные лабораторные весы

Електронні лабораторні ваги


Для вимірювання саме по собі або маси будь-якого предмета ми користуємося вагами. При цьому можна використовувати різні методи, наприклад, визначати вагу шляхом порівняння зі зразком, вага якого заздалегідь відомий, або користуючись різними фізичними величинами. У наш час все рідше можна зустріти ваги з гирями (важільні), широкого поширення набули електронні ваги. Такі пристрої можна повсюдно зустріти в магазинах і на ринках, в приватних будинках, в самих різних сферах виробництва і т.д. І таке широке поширення електронних ваг не викликає подиву — вони зручні у використанні і мають різні додаткові функції, що спрощують процес зважування.
      Існують різні групи ваг. Їх призначення можна визначити за назвою. Наприклад, товарні ваги використовуються для зважування різних товарів в магазині, на складі і т.д. Винайдено навіть ваги, що представляють собою мініатюрну електронну ложку-ваги. Але нас цікавлять лабораторні електронні ваги.
      Такий прилад, як лабораторні ваги, широко застосовується в різних лабораторіях науково-дослідних установ, не обходяться без них і виробничі лабораторії. Це обладнання аналітичного типу, яке відрізняється від інших тим, що в ньому передбачена можливість виведення на дисплей результатів вимірювань і даних аналізу. Хоча такі ваги можна застосовувати і вдома, але навіщо вам така точність? Адже ціна таких ваг досить висока. Абсолютно у всіх лабораторних ваг є висока точність зважування, призначений для користувача інтерфейс і додаткові функції, які необхідні при дослідженні різних речовин. Подібно ваг інших видів, лабораторні ваги бувають різних типів: механічні, електромеханічні або електронні. Для умов сучасної лабораторії краще вибрати електронні лабораторні ваги.
      У них є незаперечні переваги, якщо порівнювати з вагами інших типів:
величина допустимої межі похибки набагато менше;
точність вимірювання вище;
вони зручні у використанні (наприклад, результат зважування можна бачити на рідкокристалічному дисплеї з підсвічуванням);
компактність (при вимірюванні ваги з використанням фізичних ефектів різного роду ваги можуть мати дуже маленькі розміри);
зручне транспортування завдяки малим габаритам;
є додаткові функції аналізу. Причому, їх може бути багато.     

Основними і найбільш часто зустрічаються є:

1. Процентне зважування. Цією функцією користуються, коли необхідно виготовити певну суміш з точним співвідношенням ваги кожного, хто входить до складу суміші компонента.
2. Усереднення. Ця функція використовується при нестабільності піддається виміру предмета. Є т і інші функції, наприклад, контрольне зважування або визначення кількості входять до складу компонентів. Таких додаткових функцій багато, не будемо описувати їх все.
       Але варто згадати, що всі лабораторні ваги діляться на чотири класи точності. Визначається цей клас по таблиці: береться найбільша границя зважування (НГЗ) даних ваг з урахуванням похибки зважування. Тобто, вибираючи лабораторні електронні ваги, варто приділити особливу увагу їх класу точності. Найвища точність і мінімальна похибка зважування буде у ваг 1-го класу точності.

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!