057 757 3548 050 400 9380   067 318 2112
 (багатоканальний)   093 170 3604
Печать Сообщить другу

Що таке рефрактометр?

. <ot@chemtest.com.ua>
Рефрактометр

Рефрактометр.

        Рефактометр використовують, якщо потрібно визначити концентрацію розчину, відсоток вмісту твердих домішок в рідині, температуру замерзання рідини, вміст води (ступінь вологості) аморфних субстанцій (наприклад, меду, гелів, паст і т.п.). Результат вимірювання залежить від значення заломлення світла, що проходить через рідину — саме його і вимірюють за допомогою рефрактометра.

Де застосовуються рефрактометри

      Визначення складу рідин і аморфних субстанцій, виявлення сторонніх домішок, вимірювання концентрації розчинів затребуване як в побуті, так і в багатьох галузях промисловості. Так, в хімічній промисловості застосовують рефрактометри для визначення параметрів розчинів солей і кислот, в процесі контролю якості добрив, при виробництві полімерів і пластмас і в безлічі інших технологічних процесів. Широко використовуються рефрактометри в харчовій промисловості, для контролю технологічних нормативів при виробництві вина, пива, напоїв, пастоподібних продуктів харчування. Сільськогосподарські підприємства за допомогою рефрактометрів контролюють якість меду, молока і молочних продуктів. На станціях техобслуговування рефрактометри допомагають визначити температуру замерзання антифризу і рідини омивача, щільність електроліту в акумуляторах, якість палива і масел. Рефрактометри використовують для аналізу крові в медицині, а в фармакології — при виробництві вітаміну С. При виготовленні клею, лаків і фарб рефрактометром вимірюють вміст сухих речовин в готовій продукції. При проведенні природоохоронних заходів та екологічних експертиз використовують рефрактометр для аналізу вмісту токсичних домішок в стічних водах, природних і штучних водоймах. Навіть в ювелірній справі рефрактометри знайшли застосування: з їх допомогою проводять експертизу дорогоцінних каменів.

Що необхідно знати при виборі рефрактометра

       Даний вид вимірювальних приладів випускається в безлічі модифікацій, оскільки шкала і інші характеристики безпосередньо залежать від призначення рефрактометра, а сфери його застосування відрізняються надзвичайною різноманітністю. У зв'язку з цим прийнято ділити рефрактометри за цільовим призначенням на вісім технологічних груп. Всередині груп також існують різні модифікації. Сучасний рефрактометр повинен мати функцію автокомпенсації температури і ударостійкий корпус (бажано металевий), що надійно захищає тендітну оптичну частину приладу (особливо для портативних приладів, призначених для застосування в польових умовах).

^ Нагору
© 2013-2014 Хімтест Україна. Всі права захищені. Всі використані логотипи і торгові марки, є власністю їх власників!